Przeszklenia loftowe

Wszystkie zgromadzone tu industrialne szklane ściany czy loftowe drzwi z metalowo-szklanej konstrukcji, zostały zaprojektowane, wyprodukowane oraz zamontowane przez współpracującą ze mną ekipę. Cała nasza grupa składająca się z wykwalifikowanych spawaczy, szklarzy, projektantów oraz monterów, specjalizuje się przede wszystkim w realizacji szklanych ścian wewnętrznych, głównie tych w stalowych ramach. Oczywiście realizujemy także zamówienia z aluminiowymi profilami (w przypadku łazienek), aczkolwiek większość naszych projektów, to połączenie szkła i stali. Poniżej kilka naszych loftowych realizacji.

Nasze realizacje

Poniżej przedstawiamy opisy kilku naszych realizacji, które różnią się między sobą miejscem realizacji oraz stylem, ukształtowaniem szprosów i ruchomością elementów.

Duża powierzchnia biurowa z industrialnymi przezkleniami

Industrialne biuro
W tej biurowej realizacji znalazły się zarówno loftowe przeszklenia z czarnymi, metalowymi profilami, jak i industrialne elementy wykonane ze stali. Prócz czarnych szprosów o rysunku kratownicy, w których celowo pozostawiono widoczne miejsca łączeń podczas spawania, pojawiły się także solidne kolumny, mocno nawiązujące do fabrycznych klimatów. Połączenie blachy oraz wystających kulistych łbów nitów podkręciło surowy klimat tego miejsca. Z kolei lekkie profile połączone ze szkłem ułagodziły i „uszlachetniły” całą realizację. W tym projekcie znalazły się również drzwi loftowe metalowo-szklane, z solidnymi, pasującymi do koncepcji klamkami. Dzięki przeszkleniom zamkniętym w czarnych ramach, ogromna, otwarta przestrzeń biura zyskała kameralne strefy. To również za sprawą tych tafli, poprawiła się akustyka tego miejsca.

Mała powierzchnia biurowa z loftowymi ścianami

Kolejny projekt zrealizowany w przestrzeni firmowej

W tej realizacji, podobnie jak w powyższym projekcie pojawiło się  naświetle, stała, przeszklona loftowa ścianka oraz ruchomy element – drzwi uchylne. Stalowe profile pokryte zostały głęboką czernią z palety RAL, techniką malowania proszkowego. Dzięki niej stal charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki fizyczne, chemiczne oraz mechaniczne. Zapewnia powierzchni także jednolite krycie, bez smug czy zacieków. W odróżnieniu do poprzedniej, dość surowej industrialnej szklanej ściany, mamy tu do czynienia z lżejszą w odbiorze konstrukcją. Wynika to z braku przetarć, widocznych łączeń między profilami oraz z równomiernie pokrytej przez farbę powierzchni.

Wizualnie projekt składa się ze szklanych kwadratów i prostokątów, które powstały po zamocowaniu czarnych, stalowych profili. Dzięki szklanej tafli, w tej biurowej przestrzeni stworzono bardziej kameralne i ciche stanowiska pracy.
Szklane drzwi z czarnymi szprosami

Mieszkanie z loftowymi drzwiami

Czarne szprosy
To kolejny projekt, który znalazł się w otoczeniu murowanej ściany. Czarna stal faktycznie lubi się ze starą cegłą, dlatego to połączenie gości w wielu realizacjach. W tej finalizacji prócz stałych elementów, takich jak naświetle górne oraz loftowa szklana ściana boczna, pojawiły się także przesuwne drzwi. To idealne rozwiązanie w miejscach, w których uchylny rodzaj wejścia utrudniałby komunikację między pomieszczeniami. Nasz mechanizm może mieć postać zarówno lewo, jak i prawostronną, ale w tym projekcie, wąski korytarz narzucił lewostronny rodzaj loftowych drzwi. Szklana ścianka działowa wyróżnia się dzięki kwadratom, utworzonych przez czarne, stalowe profile. W odróżnieniu do pierwszego projektu, tutaj nie widać spawów, czyli miejsc połączonych ze sobą w procesie spawania. Cała realizacja jest więc mniej surowa i industrialna, a tym samym bardziej elegancka i lekka.

Jesteśmy z Wrocławia

Nasze miejsce pracy znajduje się w stolicy Dolnego Śląska, dlatego zdecydowana część naszych industrialnych drzwi czy loftowych szklanych ścian zrealizowana została na terenie tego miasta. Podejmujemy się jednak zleceń nie tylko we Wrocławiu i okolicach, ale i w województwie lubuskim, wielkopolskim, opolskim, łódzkim i śląskim – zaproś nas do swojego miasta, a z chęcią przyjedziemy.