Marka dla indywidualistów

Perler Design to nie tylko marka z oryginalnymi meblami i dodatkami do wnętrz, ale także blog podyktowany urządzaniu i dekorowaniu otaczającej nas przestrzeni. To  miejsce stworzyłam z myślą o osobach poszukujących w designie czegoś więcej – nieszablonowości, unikalności, pazura. To propozycja dla indywidualistów, którzy mają dość powtarzalnych wzorów oraz rozwiązań i pragną otaczać się rzeczami nietuzinkowymi, wykonanymi ze starannością, wyróżniającymi się spośród masówki.

To jednocześnie brand, który nie jest krzykliwy czy wyzywający. Niezwykłość perlerowych produktów opiera się na prostocie połączonej z pracą ludzkich rąk. Każdy jej wytwór jest więc absolutnie unikatowy. Surowe drewno z wyraźnym usłojeniem i wyczuwalną pod palcami fakturą jest punktem wyjścia dla każdego projektu. Głęboko wierzę w to, że zarówno dzięki zgromadzonym tu inspiracjom, jak i wyposażeniu wnętrz podkreślisz osobowość Twojego domu i poczujesz się w nim absolutnie wyjątkowo.

Blogerka urządzanie wnętrz

Założycielka Perler Design i autorka bloga

Pierwszy projekt? Kasia, lat 8, zainspirowana wnętrzem z serialu

W jednym z odcinków polskiego tasiemca zobaczyłam salon, w którym wydzielono dwie dwupoziomowe strefy. Kanapa zatopiona została głębiej niż część jadalniana pomieszczenia. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie! Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałam. To sprawiło, że złapałam kredkę i kawałek papieru i zaczęłam tworzyć pierwsze szkice swojego M. Rozplanowywałam rozkład mieszkania, wyobrażałam sobie meble i dodatki.

Pomimo upływu ponad 20 lat, świat mebli, wnętrz i designu wciąż jest w zasięgu mojego wzroku. Nie potrafię już bez niego żyć. Perler Design umożliwił mi obcowanie z tą tkanką na co dzień, dając wiele możliwości rozwoju. Głównym kierunkiem tego projektu są dodatki do wnętrz, które niebawem pojawią się w ofercie. Ich projekt niemal zawsze powstaje w zaciszu mojego mieszkania, przy filiżance białej kawy i dźwiękach nu jazzu. Następnie trafia w ręce zdolnych ludzi, którzy moją wizję potrafią przenieść na rzeczywisty produkt. Już teraz mogę zdradzić, że najczęściej wykorzystywanym do ich produkcji materiałem jest drewno, również to porozbiórkowe – nadgryzione zębem czasu. Wśród tworzyw pojawia się także stal, miedź oraz kamień. Dominującymi estetykami są natomiast styl skandynawski, etniczny i rustykalny – czyli eklektyczny, ale stonowany design.

Meble i dodatki, które tu znajdziecie, realizuję przy współpracy z zaufanymi rzemieślnikami, projektantami i artystami. Trochę czasu zajęło mi odnalezienie odpowiednich osób do tego projektu, ale warto było poczekać. Teraz otaczam się ekipą, której powierzyłabym każdą prywatną realizację. Od samego początku zależało mi bowiem na tym, aby wszystko co robię, było nie tylko zgodne z moim gustem i preferencjami, ale także wykonane z dużą starannością. Nie ma chyba nic piękniejszego, niż oferować innym to, co samemu chce się posiadać i w co głęboko się wierzy. Wtedy wszystko wydaje się prostsze.

Innym, pobocznym projektem, którym zajmuję się “po godzinach”, jest odnawianie i przerabianie mebli. Ogromną przyjemność sprawia mi  tworzenie nowych koncepcji, a później wyszukiwanie materiałów, z których powstanie zupełnie inna lampa, krzesło czy komoda. Uwielbiam także grzebać w meandrach internetu w poszukiwaniu oryginalnych wnętrz, wyposażenia i dzieł sztuki. Od dłuższego już czasu mam również fisia na punkcie szklanych ścian działowych i ich roli w przestrzeni. Chcę się tym wszystkim z Wami dzielić.

Najnowsze inspiracje


Blog o wnętrzach