Marka dla indywidualistów

Perler Design to marka z oryginalnymi dodatkami do wnętrz oraz szklanymi ścianami działowymi. Stworzona został z myślą o osobach poszukujących w designie czegoś więcej – nieszablonowości, unikalności, pazura. To propozycja dla indywidualistów, którzy mają dość powtarzalnych wzorów oraz rozwiązań i pragną otaczać się rzeczami nietuzinkowymi, wyróżniającymi się spośród masówki.
To jednocześnie brand, który nie jest krzykliwy czy wyzywający. Niezwykłość perlerowych produktów opiera się na prostocie połączonej z pracą ludzkich rąk. Każdy jej wytwór jest więc absolutnie unikatowy, z duszą. Wierzymy, że zarówno dzięki naszym przeszkleniom jak i wyposażeniu wnętrz podkreślisz osobowość Twojego domu i poczujesz się w nim absolutnie wyjątkowo.
Blogerka urządzanie wnętrz

Założycielka Perler Design i autorka bloga

Pierwszy projekt? Kasia, lat 8, zainspirowana wnętrzem z serialu

W jednym z odcinków polskiego tasiemca zobaczyłam salon, w którym wydzielono dwie dwupoziomowe strefy. Kanapa zatopiona została głębiej niż część jadalniana pomieszczenia. Zrobiło to na mnie piorunujące wrażenie! Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałam. To sprawiło, że złapałam kredkę i kawałek papieru i zaczęłam tworzyć pierwsze szkice swojego M. Rozplanowywałam rozkład mieszkania, wyobrażałam sobie meble i dodatki.

Pomimo upływu ponad 20 lat, świat mebli, wnętrz i designu wciąż jest w zasięgu mojego wzroku. Nie potrafię już bez niego żyć. Perler Design umożliwił mi obcowanie z tą tkanką na co dzień, dając wiele możliwości rozwoju. Głównym kierunkiem tego projektu są szklane ściany działowe, które realizuję przy współpracy z zaufanymi rzemieślnikami, projektantami i artystami. Trochę czasu zajęło mi odnalezienie odpowiednich osób do tego projektu, ale warto było poczekać. Teraz otaczam się ekipą, której powierzyłabym każdą prywatną realizację w moim mieszkaniu.
Co ciekawe, ten kurs wykiełkował naturalnie. Od samego początku zależało mi bowiem na tym, aby wszystko co robię, było zgodne z moim gustem i preferencjami, a te szklane tafle najzwyczajniej w świecie zachwycały mnie od dawien dawna. Nie ma chyba nic piękniejszego, niż oferować innym to, co samemu chce się posiadać i w co głęboko się wierzy. Wtedy wszystko wydaje się prostsze.
Drugim, niezwykle bliskim mi trzonem firmy, są dodatki do wnętrz, które niebawem pojawią się w ofercie. Ich projekt niemal zawsze powstaje w zaciszu mojego mieszkania, przy filiżance białej kawy i dźwiękach nu jazzu. Następnie trafia w ręce zdolnych ludzi, którzy moją wizję potrafią przenieść na rzeczywisty produkt. Już teraz mogę zdradzić, że najczęściej wykorzystywanym do ich produkcji materiałem jest drewno, głównie to porozbiórkowe – nadgryzione zębem czasu. Wśród tworzyw pojawia się także stal, miedź, kamień oraz masa perłowa. Dominującymi estetykami są natomiast styl skandynawski, etniczny i rustykalny – czyli eklektyczny, ale stonowany design.
Innym, pobocznym projektem, którym zajmuję się “po godzinach”, jest projektowanie i przerabianie mebli. Ogromną przyjemność sprawia mi  tworzenie nowych koncepcji, a później wyszukiwanie materiałów, z których powstanie lampa, krzesło czy komoda. Uwielbiam także grzebać w meandrach internetu w poszukiwaniu oryginalnych wnętrz, wyposażenia i dzieł sztuki. Chcę się tym z Wami dzielić.

Najnowsze inspiracje


Blog o wnętrzach