Nasze realizacje

Wszystkie zgromadzone tu realizacje, zostały zaprojektowane, wyprodukowane oraz zamontowane przez współpracującą ze mną ekipę. Cała nasza grupa składająca się z wykwalifikowanych spawaczy, szklarzy, projektantów oraz monterów, specjalizuje się przede wszystkim w realizacji szklanych ścian wewnętrznych, głównie tych w stalowych ramach. Oczywiście realizujemy także całoszklane zamówienia oraz takie z aluminiowymi profilami, aczkolwiek większość naszych projektów, to połączenie szkła i stali.

Poniżej przedstawiamy kilka naszych realizacji, które różnią się między sobą stylem, ukształtowaniem szprosów oraz ruchomością elementów.

Duża powierzchnia biurowa

W poniższej biurowej realizacji znalazły się zarówno loftowe profile, jak i industrialne elementy wykonane ze stali. Prócz czarnych szprosów o rysunku kratownicy, w których celowo pozostawiono widoczne miejsca łączeń podczas spawania, pojawiły się także solidne kolumny, mocno nawiązujące do fabrycznych klimatów. Połączenie blachy oraz wystających kulistych łbów nitów podkręciło surowy klimat tego miejsca. Z kolei loftowe profile połączone ze szkłem ułagodziły i „uszlachetniły” całą realizację. Dzięki przeszkleniom zamkniętym w czarnych ramach, ogromna, otwarta przestrzeń biura zyskała kameralne strefy. To również za sprawą tych tafli, poprawiła się akustyka tego miejsca.

Biuro z loftowymi szklanymi ścianami ze szprosami
Industrialna szklana ściana
Szkło w biurze
Industrialne czarne szprosy i szkło

Mała powierzchnia biurowa

Kolejny projekt zrealizowany w przestrzeni firmowej

W tej realizacji, podobnie jak w powyższym projekcie pojawiło się  naświetle, stała przeszklona ścianka oraz ruchomy element – drzwi uchylne. Stalowe profile pokryte zostały głęboką czernią z palety RAL, techniką malowania proszkowego. Dzięki niej stal charakteryzuje się dużą odpornością na czynniki fizyczne, chemiczne oraz mechaniczne. Zapewnia powierzchni także jednolite krycie, bez smug czy zacieków.

Wizualnie projekt składa się ze szklanych kwadratów i prostokątów, które powstały po zamocowaniu czarnych, stalowych profili. Dzięki szklanej tafli, w tej biurowej przestrzeni stworzono bardziej kameralne i ciche stanowiska pracy.
Szklane drzwi z czarnymi szprosami

Mieszkanie

To kolejny projekt, który znalazł się w otoczeniu murowanej ściany. Czarna stal faktycznie lubi się ze starą cegłą, dlatego to połączenie gości w wielu realizacjach. W tej finalizacji prócz stałych elementów, takich jak naświetle górne oraz szklana ściana boczna, pojawiły się także przesuwne drzwi. To idealne rozwiązanie w miejscach, w których uchylny rodzaj wejścia utrudniałby komunikację między pomieszczeniami. Nasz mechanizm może mieć postać zarówno lewo, jak i prawostronną, ale w tym projekcie, wąski korytarz narzucił lewostronny rodzaj drzwi. Szklana ścianka działowa wyróżnia się dzięki kwadratom, utworzonych przez czarne, stalowe profile. W odróżnieniu do pierwszego projektu, tutaj nie widać spawów, czyli miejsc połączonych ze sobą w procesie spawania. Cała realizacja jest więc mniej surowa, a tym samym bardziej elegancka.

Szklana ściana ze starą cegłą
Drzwi przesuwne w szklanej ścianie działowej
Loftowe drzwi ze szkła i stali
Szklane drzwi z czarnymi szprosami

Łazienka

Ścianka prysznicowa walk in ze szprosami

Sypialnia

Szklana ściana sypialnia
Rozsuwane szklane drzwi ze szprosami
Stalowe czarne szprosy
Szklana ścianka ze szprosami w sypialni
Sypialnia szklane drzwi ze szprosami

Przedpokój

Lustro powiększające na przedpokoju
Szklana ściana na przedpokoju
Szklane drzwi ze szprosami na przedpokoju
Szklana ściana z czarnymi szprosami na korytarzu

Salon

Szklana ścianka między salonem a przedpokojem