Wyszukiwarka

  /  Wydarzenia   /  Targi wnętrz 2022 (i designu) – kalendarz wydarzeń w Polsce
Targi wnętrz Polska

Targi wnętrz 2022 (i designu) – kalendarz wydarzeń w Polsce

W ostatnich latach intensywnie szukałam stronki, na której miałabym rozpisany harmonogram wszystkich wydarzeń związanych z designem – zarówno tych w Polsce, jak i za granicą. Niestety, zamiast piguły z interesującym mnie tematem, dostawałam miszmasz eventów z różnych branż. Postanowiłam więc rozprawić się z tym samodzielnie i przygotowałam skondensowany program targów wnętrz, designu i wzornictwa odbywających się w 2022. W pierwszej kolejności przysiadłam do tych zorganizowanych w Polsce.

Jeżeli więc jesteś projektantem wnętrz, designerem, producentem wyposażenia, architektem czy po prostu miłośnikiem designu, poniższe imprezy powinny Cię zainteresować.

P.S. Z uwagi na pandemię koronawirusa, część wydarzeń nie ma jeszcze “przypieczętowanej” daty, część przeniosła event na 2023, a część być może wycofa się jeszcze z ustalonego terminu. Dwa poprzednie lata pokazały, że nie ma pewności co do zbliżających się targów (w 2020 r. co chwilę wprowadzałam zmiany na stronie). Jeżeli więc macie najnowsze informacje dotyczące jakichś zmian – dajcie proszę znać w komentarzu – wprowadzę je na stronie. Jeżeli jakieś targi Was zainteresują, koniecznie przejdźcie na stronę internetową organizatora wydarzeń, ponieważ nie mam wpływu, a tym samym nie ponoszę odpowiedzialności za zmiany (terminów, godzin, lokalizacji czy warunków), które wciąż mają miejsce.

Styczeń 2022

TARGI ŚWIATŁO

Międzynarodowe targi sprzętu oświetleniowego

Data: 26-28 stycznia 2022

Lokalizacja: Warszawa, ul.Prądzyńskiego 12/14; Centrum Wystawiennicze EXPO XXI

Podczas tego wydarzenia zapoznać się można z najnowszymi trendami związanymi z oświetleniem, budownictwem i nowoczesnymi technologami. To świetna okazja do rozszerzenia swojej wiedzy ze wspomnianych dziedzin, ale także dobre pole do wymiany doświadczeń z różnymi specjalistami.  Ponadto w tych dniach zawrzeć można nowe kontrakty oraz odbyć spotkania biznesowe.

4 DESIGN DAYS (VI EDYCJA)

Data: 27-30 stycznia 2022

Lokalizacja: Katowice, plac Sławika i Antalla 1; Międzynarodowe Centrum Kongresowe

To wydarzenie skierowane jest zarówno do profesjonalistów, jak i pasjonatów urządzania wnętrz. Podczas 4 DESIGN DAYS będą miały miejsce nie tylko wystawy, ale i dyskusje na temat inspiracji oraz światowych trendów w architekturze i designie. W prezentacjach udział biorą projektanci, architekci, designerzy, producenci wyposażenia oraz deweloperzy.

SILESIA BAZAAR DIZAJN VOL.7 2020 – TARGI NIEZALEŻNEJ MODY I DIZAJNU

Data: 27-30 stycznia 2022

Lokalizacja: Katowice, plac Sławika i Antalla 1; Międzynarodowe Centrum Kongresowe

To wydarzenie odbywa się w ramach 4 Design Days i jest swoistym cyklem targów z polskim designem. Podczas tego eventu obejrzeć będzie można nie tylko wyposażenie wnętrz, ale również sztukę, rękodzieło, biżuterię, zegarki, zabawki i gry.

Marzec 2022

TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ 2022

Data: 5 – 6 marca 2022 roku

Lokalizacja: Drzonków, ul. Olimpijska 20; WOSiR (Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji Zielona Góra Drzonków)

W trakcie tego eventu, podobnie jak na EXPO DOM, znajdziemy wystawców z kategorii meble i wyposażenie wnętrz, budownictwo oraz finanse.

Targi wnętrz Drzonków

Źródło: http://www.lct-bis.pl/?xxviii-targi-budownictwa-wyposazenia-wnetrz-i-ogrodow-2022,17

EXPOBUD 2022 – BUDOWNICTWO, WNĘTRZA, OGRODY

SILESIA DESIGN

Data: termin wciąż ustalany jest przez organizatorów, ale prawdopodobne daty to 5-6 marca 2022 lub 10-11 września 2022

Lokalizacja: Gliwice, ul. Akademicka 50

Godziny: sobota 10:00-17:00; niedziela 10:00 – 16:00

Expobud 2022 to targi skierowane przede wszystkim do wykonawców, producentów, dystrybutorów czy hurtowników. Na to wydarzenie chętnie przybywają także osoby planujące budowę lub remont domu/mieszkania. Podczas tego wydarzenie trafić można na stoiska związane z budownictwem, ale także z aranżacją wnętrz czy ogrodów.

Targi Expobud Gliwice

INTERBUD 2022 – Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz

Data: 11-13 marca 2022

Godziny: 10:00 – 18:00

Lokalizacja: Łódź, Al. Politechniki 4, Expo-Łódź

Podczas tych targów swoją ofertę prezentować będą nie tylko firmy z branży budowlanej, ale również producenci wyposażenia wnętrz – zarówno z Polski, jak i zza granicy. W trakcie trwania tego wydarzenia odbywać się będą także konferencje, prezentacje oraz szkolenia.

TWÓJ DOM  – MIĘDZYNARODOWE TARGI BUDOWNICTWA I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ

Data: 11- 13 marca 2022

Godziny: 10:00-18:00

Lokalizacja: Bielsko-Biała, ul Karbowa 26; Hala Widowiskowo-Sportowa “Pod Dębowcem” BBOSiR

W tym wydarzeniu udział weźmie ponad 250 wystawców z kategorii meble i wyposażenie wnętrz oraz budownictwo. Podczas targów można będzie obejrzeć ofertę firm z akcesoriami do kuchni i łazienek, artykułami dekoracyjnymi oraz meblami – zarówno do wnętrz, jak i ogrodu. Nie zabraknie także stoisk z innowacyjnymi materiałami i urządzeniami do wykończenia i ocieplenia domu.

Targi Twój Dom Bielsko-Biała

Źródło: targibielskie.pl

TARGI HOME DESIGN ŁÓDŹ

(toczące się równocześnie z ŁÓDZKIMI TARGAMI NIERUCHOMOŚCI & BUDOWY DOMU)

Data: 12- 13 marca 2022

Godziny: sobota 10:00-17:00, niedziela 10:00-16:00

Lokalizacja: Łódź, Hala Widowiskowo-Sportowa ATLAS ARENA – aleja Bandurskiego 7

W trakcie trwania tych tarów obejrzeć będzie można propozycje wystawców mebli kuchennych, wypoczynkowych oraz łazienkowych. HOME DESIGN Łódź to także stanowiska z dekoracjami do wnętrz, oświetleniem, tapetami, stiukami czy materiałami wykończeniowymi.

W tym czasie i miejscu jednocześnie toczą się Łódzkie Targi Nieruchomości & Budowy Domu. Podczas tego wydarzenia zapoznać się będzie można nie tylko ze stanowiskami firm z branży budowlanej czy nieruchomości, ale również z sektora wyposażenia wnętrz. Warto jednak podkreślić, że ta impreza skierowana jest przede wszystkim do osób z Łodzi (lub planujących wyprowadzkę do tego miasta), ponieważ bazuje na propozycjach deweloperów z rynku pierwotnego.

Targi Home Design Łódź

Źródło: lodzkietargi.pl

WARSAW HOME & CONTRACT Spring Edition

(4 wydarzenia jednocześnie: warow home green days, warsaw home build, warsaw home electronics oraz warsaw home gift & deco)

Data: 17-19 marca 2022

Lokalizacja: Nadarzyn, Al. Katowicka 62; Ptak Warsaw Expo

Godziny: 10:00-18:00

Podczas wiosennego wydania tego wydarzenia będzie można zapoznać się nie tylko z ofertą dekoracji do wnętrz, ale również z elektroniką do domu, materiałami wykończeniowymi, a także z elementami architektury krajobrazu oraz ogrodu. Tak szeroka oferta wynika z jednoczesnie toczących się aż 4 wydarzeń warsaw home build, warow home green days, warsaw home gift & deco oraz warsaw home electronics.

TARGI WARSAW GIFT & DECO SHOW (targi upominków i dekoracji)

Data: 17-19 Marca 2022

Godzina: 10:00-17:00

Lokalizacja: okolice Warszawy – Nadarzyn, Al. Katowicka 62; Centrum Wystawienniczo Kongresowe PTAK WARSAW EXPO

Podczas tych targów trafić możesz na różne strefy, między innymi te z dodatkami do wnętrz ( obrazy, świeczniki, lampy i akcesoria oświetleniowe, ramki na zdjęcia, tekstylia i akcesoria na biurko). Wśród kategorii tematycznych pojawią się również stoiska z akcesoriami florystycznymi, ręcznie robionymi przedmiotami, ceramiką i szkłem (np. ozdoby szklane, porcelany, nakrycia stołowe) oraz produktami dla dzieci (np. kocyki, poduszki). W tych dniach odnaleźć można także stoiska z modą i biżuterią.

Kwiecień 2022

HOME DESIGN 2022 – 4 EDYCJA, IV Targi Aranżacji Wnętrz (Jasionka)

Data: 2-3 kwietnia 2022

Godzina: 10:00 -16:00

Lokalizacja: Jasionka; Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A – Arena Jasionka 953

To wydarzenie skierowane jest zarówno do projektantów i hobbystów urządzania wnętrz, jak i producentów oraz dystrybutorów wyposażenia wnętrz.
W targach Home Design 2022 udział biorą architekci, producenci, projektanci oraz firmy usługowe. Podczas dwóch dni odbywać się będą konferencje, a także rozmaite prezentacje firm z branży meblarskiej. W tym czasie będzie można także zasięgnąć porady, zainspirować się lub zakupić designerskie meble i dodatki.

Targi Home Design Jesionka

Źródło: targihome-design.pl

Targi HOME DESIGN w Krakowie

Data: 2-3 kwietnia 2022

Godzina: 10:00 -16:00

Lokalizacja: Kraków , TAURON Arena Kraków, Stanisława Lema 7

Podczas tego wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą firm z całej Polski. Wśród wystawców znajdą się producenci i dystrybutorzy mebli, dekoracji, oświetlenia, tapet, farb, drzwi, podłóg, stiuków oraz innych materiałów wykończeniowych.

ŚRODKOWOPOMORSKIE TARGI NIERUCHOMOŚCI I WYSTROJU WNĘTRZ – Mieszkaj Pięknie

Data: 3 kwietnia 2022

Godzina: 10:00 -16:00

Lokalizacja: Koszalin, Hala Widowiskowo Sportowa, ul. Śniadeckich 4

Podczas tego jednodniowego wydarzenia obejrzeć będzie można nie tylko stanowiska z meblami, dodatkami i akcesoriami do wnętrz, ale również propozycje oświetlenia, materiałów wykończeniowych i budowlanych oraz mebli ogrodowych. To także okazja do zapoznania się z ofertą deweloperów, firm budowlanych i agencji nieruchomości ze Środkowego Pomorza.

DOM I TY 2022 – II OGÓLNOPOLSKIE TARGI MATERIAŁÓW BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO I WYPOSAŻENIA WNĘTRZ

Data: 22-24 kwietnia 2022

Lokalizacja: Kielce, ul. Zakładowa 1; Tereny Targowe TK

To przede wszystkim miejsce dla osób budujących oraz wykańczających swoje domy i mieszkania. Mimo że podczas tego wydarzenie znaleźć będzie można wystawców z meblami, wyposażeniem, elementami wystroju wnętrz czy rękodziełem, przeważająca liczba stoisk dotyczyć będzie elementów budowlanych i wykończeniowych, takich jak: schody, rolety, podłogi, okna czy materiały ścienne.

Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz Kielce

Źródło: targikielce.pl

Maj 2022

PODHALAŃSKIE TARGI BUDOWNICTWA, INSTALACJI, WNĘTRZ 2022

Data: 12-13 maja 2022

Lokalizacja: Nowy Targ, ul. Parkowa 14; Miejska Hala Lodowa

To przede wszystkim miejsce dla budujących się i remontujących. Prócz oświetlenia, mebli czy wyposażenia łazienek znajdziecie tam stoiska ze stolarką okienno-drzwiową, materiałami budowlanymi, systemami grzewczymi, klimatyzacjami, schodami czy systemami zabezpieczeń.

Podhalanskie targi budownictwa i wnetrz

ŁÓDŹ DESIGN FESTIVAL 2022; RE:GENERACJA

12 maja – 22 maja 2022

Lokalizacja: wydarzenie odbywa się w kilku miejscach: m.in. w Art_Inkubator w Fabryce Sztuki (Wincentego Tymienieckiego 3 w Łodzi), ale także w przestrzeni miejskiej.

Podczas tych kilku dni zapoznać się będzie można z wystawami tematycznymi związanymi z wzornictwem, projektowaniem graficznym, rzemiosłem czy architekturą. To także świetna okazja do wzięcia udziału w warsztatach, dyskusjach, wykładach oraz konkursach: must have oraz make me!
To wydarzenie dla każdej osoby zawodowo lub hobbistycznie związanej z designem. Na Łódź Design Festival przybywają przede wszystkim osoby zainteresowane wzornictwem dominującym w Europie Środkowo-Wschodniej.

MEBLE POLSKA 2022

Data: 16- 19 maja 2022

Lokalizacja: Poznań, ul. Głogowska 14; Międzynarodowe Targi Poznańskie

Godziny: 10:00-18:00

W tej sekcji Międzynarodowych Targów Poznańskich odnaleźć można wystawy polskich producentów meblowych. MEBLE POLSKA to przede wszystkim arena dla producentów wyposażenia wnętrz oraz potencjalnych, międzynarodowych kupców i dystrybutorów. Podczas tego wydarzenia można odwiedzić również targi HOME DECOR 2022, które stanowią dodatkową atrakcję dla odwiedzających.

HOME DECOR 2022

Data: 16- 19 maja 2022

Lokalizacja: Poznań, ul. Głogowska 14; Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi wnętrz Home Decor 2022 odbywają się równolegle z Targami wnętrz Meble Polska 2022 – pod tym samym dachem i w tym samym czasie.
Podczas tego wydarzenia prezentowane są najnowsze trendy dekoracji i wyposażenia wnętrz. Wśród wystawców znaleźć można firmy z oświetleniem, dekoracjami, ceramiką, tekstyliami, szkłem, akcesoriami łazienkowymi i kuchennymi oraz wykończeniem wnętrz.

W trakcie targów HOME DECOR 2022 można się nieco zainspirować i wyszperać coś do swojego mieszkania lub domu. Jednocześnie to świetna okazja do nawiązania nowych relacji biznesowych z przedstawicielami, dystrybutorami czy hurtownikami.

Moją relację z tego wydarzenia znajdziecie we wpisie Targi wnętrz w Poznaniu 2018.

TARGI DOBRY DESIGN

Data: 21-22 maja 2022

Godziny: sobota 11-19, niedziela 11-18

Lokalizacja: Concordia, Wyspa Słodowa 7, Wrocław

Podczas tego wydarzenia pojawią się nie tylko stoiska z wyposażeniem i dodatkami do wnętrz (ceramika, tekstylia, szkło, akcesoria, dekoracje, plakat i i ilustracja, oświetlenie, meble vintage, rośliny), ale także z biżuterią, ubraniami i odzieżowymi akcesoriami.

Wrzesień 2022

EXPO DOM 2022 – PODKARPACKIE TARGI BUDOWNICTWA, WYPOSAŻENIA WNĘTRZ I OGRODÓW (26 edycja)

Data: 17-18 września 2022 roku

Lokalizacja: Rzeszów, ul. Podpromie 10; Hala Widowiskowo-Sportowa PODPROMIE

Podczas tego eventu wśród wystawców znajdą się nie tylko producenci i dystrybutorzy mebli czy wyposażenia wnętrz, ale także pracownie architektoniczne, architekci krajobrazu, deweloperzy, instytucje finansowe i pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Pojawią się także stoiska z materiałami budowlanymi, instalacyjnymi oraz wykończeniowymi.

Październik 2022

LUBDOM ARANŻACJE 2022 – TARGI WYPOSAŻENIA WNĘTRZ

(BUDOWNICTWO, ARCHITEKTURA, ARANŻACJE, OGRÓD)

Data: 14-16 października 2022 r. (w piątek jest wstęp wolny)

Lokalizacja: Lublin, ul. Dworcowa 11; Centrum Wystawienniczo-Konferencyjne Targi Lublin

Godziny: piątek: 12:00-17:00, sobota-niedziela 10:00-17:00

W tych dniach obejrzeć będzie można stoiska z meblami i wyposażeniem wnętrz, sztuką i rękodziełem, ale także oświetleniem. Nie zabraknie również stoisk podyktowanych branży budowlanej oraz ogrodowej.

WARSAW HOME & CONTRACT Autumn Edition

(Sektory targowe: warsaw home furniture, warsaw home textile, warsaw home kitchen, warsaw home light, warsaw home bathroom, warsaw home build)

Data: 19 – 22 października 2022

Lokalizacja: Nadarzyn, Al. Katowicka 62; Ptak Warsaw Expo

Godziny: 10:00-18:00

To wydarzenie skierowane jest nie tylko do producentów, dystrybutorów czy importerów mebli i dodatków, ale także do projektantów i pasjonatów urządzania wnętrz. Podczas Warsaw Home główną atrakcją są stoiska wystawców z całego świata. Dotyczą one przede wszystkim mebli, dodatków i elementów wykończenia wnętrz. Wśród kategorii wystawienniczych wymienić należy: wcześniej wspomniane meble (również te kuchenne czy łazienkowe), tekstylia, dekoracje, elementy oświetleniowe, armaturę łazienkową, podłogi, drzwi, kominki, pokrycia ścienne i  sprzęty AGD.

Grudzień 2022

TARGI DESIGNU WZORY

Data: 3 – 4 grudnia

Lokalizacja: Warszawa, Dobra 42, Elektrownia Powiśle

To targi polskiego, najnowszego designu, na których obejrzeć można produkty młodych projektantów i wyjątkowych rzemieślników. Wiele spośród produktów wykonanych jest ręcznie, zgodnie z ideą eko i sprawiedliwego handlu (fair trade). Często można je nabyć bezpośrednio na stoisku producenta. Głównym celem tego wydarzenia jest wspieranie lokalnych designerów, ale także rozwijanie branży i edukacja. Podczas targów pojawiają się nie tylko stoiska z designem, ale również mają miejsce wykłady, panele dyskusyjne, konferencje i warsztaty.

To wydarzenie skierowane jest zarówno do producentów, architektów, architektów wnętrz, ale także do dystrybutorów, sklepów i indywidualnych odbiorców.

TARGI RZECZY ŁADNYCH

Data: 10 – 11 grudnia

Godziny: 11 – 19

Lokalizacja: Warszawa, Aleja Zieleniecka 1, PGE Narodowy

Podczas tego wydarzenia (podobnie jak na Targach Dobry Design) pojawią się meble, oświetlenie, plakaty, ceramika, rośliny, tekstylia, produkty vintage i eko, a także zabawki i książki dla dzieci.

Oczekujące na datę

SIBEX NOWOCZESNY DOM I OGRÓD – TARGI BUDOWLANE

Nowa data: –

Lokalizacja: Sosnowiec, ul. Braci Mieroszewskich 124; Centrum Wystawienniczo-Targowe Expo Silesia

Podczas tych targów zapoznać się można z ofertą producentów i dystrybutorów m.in. wyposażenia wnętrz (meble, oświetlenie, dekoracje) czy ogrodnictwa. Nie zabraknie także stanowisk firm wykończeniowych, a wśród nich tych z farbami, podłogami czy stolarką. Trafić będzie można także na urządzenia AGD, ceramiką, schody. W tym wydarzeniu wezmą udział również producenci dachów, materiałów budowlanych, ogrodzeń, ale także instytucje powiązane z rynkiem mieszkaniowym.

Targi budowlane Sibex

TWÓJ DOM, TWOJE OTOCZENIE – TARGI BUDOWLANE

Data: –

Lokalizacja: Oświęcim, ul. Chemików 4; Hala Lodowa MOSiR

To wydarzenie ma bardzo podobny profil do Targów Podhalańskich. Tutaj również odnajdziesz wyposażenie wnętrz, systemy grzewcze, materiały wykończeniowe i budowlane, ale także sztukę i rękodzieło.

Targi Twój Dom Twoje otoczenie

STREFA DESIGNU – Targi wzornictwa i designu

Data: –

Lokalizacja: Warszawa, CH Westfield Arkadia, al. Jana Pawła II 82

Te targi poświęcone wzornictwu i dizajnowi skierowane są przede wszystkim do osób interesujących się aranżacją i wystrojem wnętrz. Podczas tego wydarzenia będzie można spotkać przede wszystkim polskich producentów, designerów, rękodzielników i architektów wnętrz. W przestrzeni handlowej będzie można nie tylko pooglądać, ale również nabyć rozmaite wyposażenie wnętrz i dodatki (oświetlenie, meble, dekoracje, ceramikę i szkło, tekstylia, akcesoria).

Przeniesione na 2023

ARENA DESIGN

Data: –

Lokalizacja: Poznań, ul. Głogowska 14; Międzynarodowe Targi Poznańskie

Targi wnętrz Arena Design

To wydarzenie odbywa się w tym samym czasie i miejscu co HOME DECOR i MEBLE POLSKA. Podczas Arena DESIGN poruszane są tematy dotyczące designu oraz prezentowane są najnowsze osiągnięcia w tym temacie. To także miejsce do wymiany doświadczeń, obserwacji i opinii pomiędzy projektantami a producentami wyposażenia wnętrz.

Katarzyna Szyc blogererka wnętrzarska

Comments

 • Glyn

  dzięki za to 🙂

  21 października 2021
  reply
 • Mati

  w końcu ktoś to opracował, bo cięzko uporzadkować informacje z neta, super

  4 lutego 2022
  reply
 • Monika

  Był ktos na poprzednich edycjach Home Decor w Poznaniu? Warto pojechać?

  13 kwietnia 2022
  reply
 • Pistacja

  Myślę, że warto wspomnieć też o gdynia design days, które odbywają się 2–10 lipca 2022. Tam jest wiele tematów i wydarzeń prócz mebli, ale warto zajrzeć do kalendarza.

  26 czerwca 2022
  reply

Leave
a comment

You don't have permission to register
X